Jak korzystać z legalnych serwisów z filmami?
Rozrywka

Jak korzystać z legalnych serwisów z filmami?

Ludzie coraz częściej korzystają z możliwości oglądania filmów online. Z roku na rok na danym serwisie pojawia się większa ilość użytkowników. Ten stan rzeczy nie jest korzystny dla firm zajmujących się sprzedażą filmów tradycyjnie, nie mówiąc już o stacjonarnych wypożyczalniach.

Szybki i łatwy dostęp do wybranego filmu w Internecie sprawia, że ludzie chętnie korzystają z tego rozwiązania. Niestety nie zawsze dzieje się to legalnie, dlatego wciąż pojawiają się problemy w kwestii oglądania filmów online. Dystrybutorzy jednak próbują przeciwdziałać w tej sprawie. Powstaje wiele serwisów, które umożliwiają legalną ofertę filmów.

Obecnie powstaje wiele serwisów, które proponują oglądanie seriali oraz filmów całkowicie legalnie. Działają one na różnych zasadach. Mogą one być darmowe, płatne lub w formie abonamentowej. Wszystko zależy od rodzaju filmu i tego jak często mamy zamiar korzystać z serwisu.

Darmowy model działania dotyczy określonych tytułów, które są udostępniane nieodpłatnie. Zysk czerpany jest wyłącznie z reklam, które pojawiają się przed seansem. Drugi model, polega na rejestracji i przesłaniu określonej kwoty za wybrany film. Ceny wahają się od kilku do kilkunastu złotych. Dzięki temu możemy obejrzeć filmy w lepszej jakości i te, które dopiero niedawno trafiły do kin. Jest jeszcze trzecia opcja korzystania z serwisów z filmami – możemy wykupić abonament, który umożliwi nam nieograniczone oglądanie w lepszej jakości. Możemy wybrać okres tygodni lub miesięcy i oglądać filmy bez limitu, z dostępem do nowości.

Z czego możemy korzystać?

Jednym z podstawowych źródel legalnego oglądania filmów w Internecie są serwisy VOD czyli tzw. wypożyczalnie na żądanie. W tym przypadku filmy ogląda się korzystając z transmisji sieciowej w czasie rzeczywistym w internetowej przeglądarce (jest to tzw. streaming).

Kinoman.co – strona, na której możesz znaleźć seriale online za darmo – sprawdź!

Bardzo popularnym serwisem jest VOD.pl. Znajduje się tam tam szeroka baza filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych, które możemy oglądać w każdym momencie dnia. Pojawia się tam wiele nowości oraz programów, które są dostępne wyłącznie w tym miejscu.

Kolejną propozycją jest TVN player, który także w swojej ofercie ma sporą bazę filmów, seriali, bajek i programów telewizyjnych. Serwis ten po zarejestrowaniu umożliwia wiele korzystnych funkcji, które mają ułatwić użytkownikom wyszukiwanie i oglądanie. Co ważne dostęp do serwisu jest bezpłatny, jednak pojawia się sporo reklam.

Inną, najstarszym serwisem korzystajacym ze stramingu jest IPLA. Podobnie jak inne serwisy umożliwia ona dostęp do programów, seriali i filmów. W tym przypadku także istnieje bezpłatna możliwość oglądania wideo, w zamian za pojawiające się reklamy. Jednak można się ich pozbyć wykupując odpowiedni abonament.

Istnieje jeszcze Netflix, który jest platfromą ze stramingiem wideo na abonament. W ostatnim czasie dostępny jest także w Polsce i zyskuje dużą popularność. Ważne jest to, że dostęp do tego serwisu jest możliwy na każdym sprzęcie – na tabletach, smartfonach i innych.

Post Comment