Gry i ich zły wpływ – prawda czy mit?
Rozrywka

Gry i ich zły wpływ – prawda czy mit?

Na nieszczęście ogromnie dużo ludzi uważa nadal, że gry są złe i to właśnie one sprawiają, że młodzież popełnia przestępstwa. Jest to zdumiewająco kuriozalne, bowiem polska gałąź elektronicznej rozrywki bardzo intensywnie rozwija się (mamy wspaniałych reprezentantów w tej specjalności!), a innym nie przeszkadza to w wyrażaniu takich czy też innych przeczących sądów bądź opinii.

Ostatnimi czasy ogromnie dużo gracze grają w postapokalipsę. Z jakiegoś względu tak elektroniczne rozrywki te podobają im się – być może dlatego, że niektóre z nich zdają się wieszcze? Nade wszystko raczej to najbardziej zachęca do nich. To może być odrobinę dziwaczne, ale gracz uwielbia rozpoznawać zapuszczone i zniszczone uniwersa, eksplorować w poszukiwaniu surowców, które zostały czy też istotnych składników, natrafiać na organizujące się w pewien sposób szajki i rozmawiać z nimi, dokonywać transakcji. Wszystko to jest przypuszczalnym scenariuszem w obliczu zagłady cywilizacji, takiej jak zupełny konflikt nuklearny, uderzenie kosmicznego obiektu na glob czy też wykrystalizowanie się nowej, alarmującej i choroby nie do uleczenia.

Gry komputerowe zapewniają nam na krótką chwilę utożsamić się z protagonistą w szczególności z takich uniwersów i doznać jego opowieści. Zazwyczaj gracze robią tak, że albo utożsamiają się z postacią oraz biorą takie decyzje, jakie są odpowiednie i które prawdopodobnie przedsięwzięliby w takich uwarunkowaniach, albo szkicują w myślach psychikę protagonisty i chcą grać odpowiednio do jego psychiki.

Tak gra się o wiele lepiej, przynajmniej w pozycje z typu RPG. Dlatego uniwersa te mogą rzeczywiście pochłonąć – pewien gracz jest tu właściwym wzorem, dlatego że pokonanie czterech pozycji z pewnego uniwersum gry ze wszelkimi deelcekami (zainspirowało mnie to do reszty) zajmuje nieomal 12 miesięcy.

Oczywiście polecamy wszystkim zabawę z elektroniczną rozrywką. To nie tak, jak słychać i czytamy w mediach – siedzenie przed konsolą z zachowaniem zdrowego rozsądku może przynieść mnóstwo korzyści. Dla najmłodszych jest to przykładowo angielski, gdyż dzięki graniu w gry mogą one prędzej przyuczyć się go. Znamy dużo graczy, którzy idealnie tą metodą nauczyli się angielskiego, a dzięki temu ich przyszłe kształcenie było owocniejsze!

Post Comment