Bez doradztwa kredytowego ani rusz
Biznes i finanse

Bez doradztwa kredytowego ani rusz

Bardzo często wiele osób jest zmuszonych wziąć kredyt. Oczekiwania oraz marzenia są bardzo duże, ale czasem pieniążków po prostu brakuje. Właśnie po to, a po nic innego są banki, parabanki i inne instytucje bankowe, by osobom zainteresowanym pomóc w takiej sytuacji.

Doradztwo kredytowe jest jakby nie było bardzo skomplikowaną dziedziną, która wymaga pokaźnej wiedzy odnośnie bankowości oraz wszystkiego co w sektorze bankowym i około bankowym się dzieje. Zwykły obywatel może na tym się nie znać i jest to całkiem normalne. Właśnie z tego powodu istnieje taki zawód jak doradca kredytowy, który zwykłemu człowiekowi pomoże dobrać najlepszy kredyt.

Oczywiście z usług doradcy kredytowego nie korzystać się gdy bierze się tysiąc złotych kredytu, ponieważ nie jest to duże zobowiązanie. Z doradcy kredytowego korzysta się w momencie gdy bierze się większe zobowiązanie na swoje barki. Zwykle jest to w momencie gdy zaciąga się kredyt hipoteczny, czyli kredyt mieszkaniowy. Jest to już jednak zobowiązanie na wiele, wiele lat. Najczęściej jest to zobowiązanie na dwadzieścia pięć, trzydzieści czy też trzydzieści pięć lat. Mając przed sobą tak długi okres spłaty każdy się obawia zabójczych odsetek czy też kolosalnych rat. Własne mieszkanie jest owszem fajnie mieć, ale przy kredycie hipotecznym nikt nie chce zbankrutować. Czyż nie prawda? Jakby nie było tak właśnie jest.

Doradca Tomasz Wostal pomoże wybrać Państwu najkorzystniejsze oferty – warto sprawdzić

Dobry doradca kredytowy jest na wagę złota. Bardzo często można natknąć się na doradców kredytowych, którzy tak naprawdę doradcami kredytowymi nie są, a przedstawicielami jakiegoś banku. Tacy doradcy żyją z prowizji, który płaci im dany bank. Nie trudno jest się domyśleć, że taki przysłowiowy „doradca” pokieruje daną osobę do banku, w którym uzyska największą prowizję. Jednocześnie nie jest dla nich istotne jakie odsetki w banku są proponowane klientowi. Patrzą tylko i wyłącznie na dobro własne i nic ich to nie interesuje. Takowa osoba doradcą kredytowym na pewno nie powinien się tytułować. Jakby nie było to nie jest kwintesencja doradztwa zawodowego, a raczej pośrednictwa. Pośrednika nikt nie potrzebuje.

Najlepiej jest mieć doradcę kredytowego z polecenia. Być może zna się kogoś kto z usług dobrego doradcy kredytowego korzystał i może go z największą przyjemnością polecić. Jednak gdy nikogo takiego się nie ma to zawsze można poszukać pomocy w Internecie. Ważne jednak przed zdecydowaniem się na konkretnego doradcę poczytać sobie o nim opinie. Czasem opinie te są mocno negatywne co raczej odstrasza do danej osoby, a niżeli przybliża. Doradcą kredytowym z negatywnymi opiniami stanowczo mówi się nie i raczej nie chce się z nimi współpracować. Przypuszcza się, że to są właśnie Ci przysłowiowi doradcy, którzy są nikim innym jak pośrednikami.

Każdy powinien mieć świadomość, że trudno jest wziąć dobry kredyt, na dobrych warunkach bez pomocy kogoś kto się na tym po prostu zna. Oczywiście można to zrobić, ale lepiej nie ryzykować. Jakby nie było jest to naprawdę poważna sprawa i poważne zobowiązanie.

Post Comment